Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Historia serwisowa-gdzie sprawdzę?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Historia serwisowa-gdzie sprawdzę?

    Zamieszczone przez ahmed799
    w motocyklu muszę wymienić cały napęd
    trochę to denerwuje jak non stop gdzieś trzeba coś naprawiać remontować :| jak nie autko to motocykl a to w domu coś do zrobienia itp

  • #2
    Historia serwisowa-gdzie sprawdzę?

    Witam,
    Czy w ASO uzyskam informację dotyczącą historii serwisowej samochodu, który został kupiony i był serwisowany do 2008 roku w Niemczech???
    strazakp

    Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
    Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

    Komentarz


    • #3
      A nie prościej zadzwonić do ASO i spytać czy Ci udostępnią? Mogą chcieć, żebyś był osobiście, albo miał papiery od auta. Tu chyba dużo zależy od ASO i konkretnego pracownika więc warto samemu się przekonać.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Zakładam że masz książkę serwisową auta i VIN możesz zatem napisać do serwisu gdzie było serwisowane auto i wtedy się dowiesz czy faktycznie było, a przy odrobinie szczęścia co i kiedy było przy nim robione.

        Komentarz


        • #5
          Przy rozmowie telefonicznej napewno nie uzyskasz takich informacji. Oficjalnie o takie informacje mogą starać się właściciele pojazdów - możesz tez próbować osobiście w salonie.
          Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach.

          Komentarz


          • #6
            Takie informacje możesz uzyskać jedynie w salonie jeśli posiadasz na siebie zarejestrowany samochód bądź w obecności jego właściciela który wyrazi na to zgodę.

            ASO nie udostępnia takich informacji osobą pośrednim gdyż jest to niezgodne z prawem. Kiedyś Pan powiedział mi w ASO w Krakowie, że działa to na takiej samej zasadzie, jakby udzielał Ci informacji o stanie zdrowia kogoś, kto nie jest Twoją rodziną itd. To samo prawo i ta sama zasada. Bez znajomości będzie ciężko.
            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

            Komentarz


            • #7
              Miałem taki przypadek z serwisem we Francji. Koleś sprzedawał w Polsce auto sprowadzone z Francji, serwisowane w ASO. Zrobiłem ksero tej książki i przesłałem skany emailem do tego serwisu. Odpowiedzieli, że auto było u nich 3 razy, a nie 5 jak jest wpisane w książce, przysłali wszelkie informacje co było robione. Auto zostało sprzedane, na szczęście nie mnie.

              Komentarz


              • #8
                jak wyzej w salonie jedziesz osobiscie do ASO i podajesz dokumenty a oni wstukuja to w kompa i juz wszystko widac
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                Komentarz


                • #9
                  jak wyzej w salonie jedziesz osobiscie do ASO i podajesz dokumenty a oni wstukuja to w kompa i juz wszystko widac
                  Byłem i dowiedziałem się tyle, że nie mają nic w w bazie o historii serwisowej mojego auta.
                  Ciekawy jestem dlaczego? Są tylko ogólne informację o modelu i wyposażeniu (takie mogę znaleźć na googlach wpisując vin).
                  Ktoś mi napisał na forum że jak auto nie było taki czas (ponad 5 lat) serwisowane w aso to mogli skasować dane. Może tak być???

                  [ Dodano: Sob 13 Lip, 13 13:28 ]
                  Według nazwy i adresu aso umieszczonej na pieczątce w książce znalazłem na googlach że auto było prawdopodobnie serwisowane tutaj Seite wurde nicht gefunden. - Autohaus Wunderlich - Der Autohändler in Berlin & Schönefeld.
                  Wysłałem właśnie maila do nich z prośbą o potwerdzenie tych wpisów. Zobaczymy czy odpiszą. Gdymym znał niemiecki to bym zadzwonił tam.
                  strazakp

                  Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                  Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja byłem z takim pytaniem w Skodzie w Olsztynie, najpierw powiedzieli że nic nie ma w bazie pomimo niemieckich pieczątek w książce serwisowej. Ale za 50 zł mógłby bardziej poszukać... Także nie wiem czy warto poświęcić 50?

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja byłem z takim pytaniem w Skodzie w Olsztynie, najpierw powiedzieli że nic nie ma w bazie pomimo niemieckich pieczątek w książce serwisowej. Ale za 50 zł mógłby bardziej poszukać... Także nie wiem czy warto poświęcić 50?
                      O tym nie pomyślałem.
                      A kiedy (jaka data) miałeś ostatni wpis w książce?
                      strazakp

                      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                      Komentarz


                      • #12
                        strazakp, na forum jest kolega który sprawdza historię aut
                        ogłasza się w dziale komercyjne

                        Forum - Octavia Club Polska
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez strazakp
                          Ja byłem z takim pytaniem w Skodzie w Olsztynie, najpierw powiedzieli że nic nie ma w bazie pomimo niemieckich pieczątek w książce serwisowej. Ale za 50 zł mógłby bardziej poszukać... Także nie wiem czy warto poświęcić 50?
                          O tym nie pomyślałem.
                          A kiedy (jaka data) miałeś ostatni wpis w książce?

                          Nie jestem pewien ale jakoś w 2012 chyba

                          Komentarz


                          • #14
                            N
                            ie jestem pewien ale jakoś w 2012 chyba
                            więc to co innego...

                            [ Dodano: Wto 23 Lip, 13 11:25 ]
                            [ Dodano: Sob 13 Lip, 13 13:28 ]
                            Według nazwy i adresu aso umieszczonej na pieczątce w książce znalazłem na googlach że auto było prawdopodobnie serwisowane tutaj Link.
                            Wysłałem właśnie maila do nich z prośbą o potwerdzenie tych wpisów. Zobaczymy czy odpiszą. Gdymym znał niemiecki to bym zadzwonił tam.
                            Niestety nie odpisują.
                            strazakp

                            Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                            Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X